Suedwind Advanced II SZ Soft Winter Jodhpurit

Suedwind Advanced II SZ Soft Winter Jodhpurit

99,90 

Kosteutta hylkivä, lämmin ja joustava talviratsastuskenkä pörröisellä karvavuorella. 

Väri: musta.

Tyhjennä valinnat

Kysy tuotteesta

Suedwind Advanced II SZ Soft Winter Jodhpurit pitävät jalat lämpiminä ja kuivina, mutta tarjoavat silti joustavuutta, tukea ja keveyttä – yhdistäen tekniset ominaisuudet ja mukavuuden vaativiin talviolosuhteisiin.

Pintamateriaalina toimii vettähylkivä nahka, joka suojaa kosteudelta ja kylmältä. Sisäpuolella on ylellinen, hengittävä ja kosteutta siirtävä keinoturkisvuori, joka pitää jalat lämpiminä koko päivän.

Etunauhoitus lisää joustavuutta ja säätövaraa, kun taas sivussa oleva YKK®-vetoketju mahdollistaa nopean pukemisen. ADV-kumiseospohja tarjoaa pitoa, kestävyyttä ja suorituskykyä kaikissa sääolosuhteissa.

Välipohjan tuki parantaa vakautta ja tekee kengästä erinomaisen valinnan myös pitkäaikaiseen käyttöön – satulassa tai tallilla.

🔹 Vettähylkivä nahka suojaa kosteudelta
🔹 Lämmin, hengittävä keinoturkisvuori
🔹 Sivuvetoketju ja etunauhoitus – yhdistelmä istuvuutta ja helppoutta
🔹 ADV Rubber Sole – pitoa ja joustavuutta talvikeleihin
🔹 Välipohjan tuki – parempi vakavuus ja ergonomia
🔹 Tyylikäs ja käytännöllinen valinta kylmään kauteen

Väri: musta.

Koot: 36-43.

Kengän koko

, , , , , , ,

Ominaisuudet

Talvi

0,0
Perustuu 0 arvioon
5 tähteä
0%
4 tähteä
0%
3 tähteä
0%
2 tähteä
0%
1 tähti
0%
0 / 0 arvostelua

Valitettavasti yksikään arvostelu ei vastaa nykyisiä valintojasi

Saatat myös pitää…

Viimeksi katsotut tuotteet